Parafia Rembieszyce

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. KS. MICHAELA MCGIVNEYA

Home »  Wydarzenia »  PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. KS. MICHAELA MCGIVNEYA

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. KS. MICHAELA MCGIVNEYA

Przez wstawiennictwo bł. Ks. Michaela McGivneya modlą się ludzie wszystkich stanów, a zwłaszcza mężczyźni, by w Bogu odnaleźć siłę do realizacji powołania męża i ojca, czy też powołani do aktywnego duszpasterstwa dla innych dusz. Modlą się rodziny o umocnienie i cud potomstwa, a także cudowne uzdrowienie z chorób. Modlą się wreszcie Rycerze Kolumba o jedność, braterstwo, patriotyzm i miłosierdzie tak bardzo potrzebne naszym rodzinom, parafiom, miastom i wioskom, naszej Ojczyźnie…

🙏 Sobota 19 lutego wprowadzenie relikwii bł. Ks. Michaela McGivneya do parafii w Rembieszycach, godz. 18:45
Godz. 19:00 uroczysta msza święta
🙏 Niedziela 20 lutego godz. 12:00 uroczysta msza święta
🙏 Poniedziałek 21 lutego godz. 19:00 msza święta dla mieszkańców Mieronic
🙏 Środa 23 lutego godz. 19:00 msza święta dla mieszkańców Karsznic
🙏 Czwartek 24 lutego godz. 19:00 msza święta dla mieszkańców Woli Tesserowej
🙏 Piątek 25 lutego godz. 19:00 msza święta dla mieszkańców Rembieszyc
Słowo Boże głosi o. Opat Rafał Ścibiorowski z Archiopactwo cysterskie w Jędrzejowie
„31 października 2020 roku Kościół Święty ogłosił ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy
Kolumba, nowym błogosławionym. Radosne świętowanie tej uroczystości pogłębia i przedłuża ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionego kapłana, która prowadzona jest w parafiach będących miejscem działań Rycerzy Kolumba.
Chociaż ks. McGivney żył w XIX wieku w odległej Ameryce, duszpasterskie problemy, z którymi się
mierzył, w wielu obszarach przypominają najbardziej aktualne wyzwania, przed jakimi stoją katolickie parafie w Polsce i innych krajach Europy. Kapłan z Connecticut posługiwał w czasach nieprzychylnych Kościołowi, awrogość wobec katolików była wyrażana otwarcie. Społeczna presja na opuszczenie Kościoła wielokrotnie zwyciężała z chrześcijaństwem walkę o zbawienie ludzkich dusz. Wśród katolików, szczególnie mężczyzn, utrata wiary przybierała dramatyczne formy – mężczyźni nie tylko przestawali dbać o religijne praktyki, ale również porzucali odpowiedzialność za swoje rodziny.
Właśnie dlatego ks. McGivney postawił na wytężoną pracę z mężczyznami – chciał przez nich dotrzeć do rodzin. Chciał budować taki model duszpasterstwa, w którym świeccy biorą współodpowiedzialność za Kościół, ewangelizację oraz dzieła miłosierdzia. Dzięki takiemu modelowi wyprzedził on swoją epokę i zalecenia Soboru Watykańskiego II. Był to również jego sposób na odnowienie życia parafii. Każdy kapłan, który dziś zastanawia się, jak odnowić swoją parafię, może spojrzeć na przykład i drogę wyznaczoną przez bł. ks. Michaela McGivneya, które sprawdzają się już od ponad 130 lat.
Przyjmujemy z wdzięcznością wobec Boga dar beatyfikacji ks. McGivneya, odczytując znaki Bożej
Opatrzności dla naszego trudnego czasu. Odczytujemy dobrze również w naszej polskiej rzeczywistości, że po 130 latach od jego śmierci, Pan Bóg potwierdził jego świętość cudem uzdrowienia nienarodzonego dziecka w łonie matki ze śmiertelnej choroby. Widzimy w tym znak mówiący nam, że jeszcze mocniej powinniśmy się zaangażować w działania na rzecz obrony życia, jak również w podejmowanie inicjatyw związanych z życiem na każdym etapie – zwłaszcza do objęcia troską osób niepełnosprawnych i będących w potrzebie. „
+ Abp Wacław Depo
KAPELAN STANOWY Rycerze Kolumba w Polsce
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *