Nowy Rok bieży

Home »  Wydarzenia »  Nowy Rok bieży

Nowy Rok bieży

On grudzień 31, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , , With No Comments

W Kościele katolickim 1 stycznia obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to najstarsze maryjne święto. Poświęcenie Maryi pierwszego dnia rozpoczynającego się roku ma także dla nas szczególne znaczenie – Maryja jest nam stawiana za wzór najdoskonalszego zaufania Panu Bogu.

Czy też z Nowym Rokiem nie powinniśmy życzyć sobie takiego ufnego zawierzenia Bogu jakie miała Matka Najświętsza i Święty Józef? Maryja swoim „fiat”, przyjęła Bożą wolę i najpiękniej zrealizowała ją w swoim życiu. Módlmy się za Jej wstawiennictwem, abyśmy potrafili to samo uczynić w swoim życiu.

Od 1968 r. Kościół katolicki wita kolejny rok 1 stycznia Światowym Dniem Pokoju – ogłaszane jest wówczas okolicznościowe orędzie, jakie z tej okazji przygotowuje wcześniej papież. Światowy Dzień Pokoju ustanowił św. Paweł VI listem z 8 grudnia 1967 r., skierowanym do wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko katolików. Papież zaproponował, aby na całym świecie początek nowego roku kalendarzowego uczczono jako Dzień Pokoju: „Pragnęlibyśmy, by na początku rachuby kalendarzowej, która mierzy i opisuje wędrówkę życia ludzkiego w czasie, obchody te powtarzały się co roku jako życzenie i obietnica, że pokój ze swą słuszną i dobroczynną równowagą będzie panował nad rozwojem nadchodzących dziejów”. (PAP)

Módlmy się za wstawiennictwem Maryi – Królowej Pokoju – o pokój w naszych sercach, rodzinach, wspólnotach, parafii, Ojczyźnie i poza jej granicami.

Szczęść Boże na Nowy Rok!