Uroczystość odpustowa – św. Apostołów Piotra i Pawła

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość odpustowa – św. Apostołów Piotra i Pawła

Uroczystość odpustowa – św. Apostołów Piotra i Pawła

On lipiec 1, 2018, Posted by , In Wydarzenia, With No Comments

29 czerwca 2018 r. odbyła się uroczystość ku czci św. Ap. Piotra i Pawła – patronów Parafii w Rembieszycach​. Mszę świętą odpustową i kazanie wygłosił ks. biskup Jan Piotrowski. Była to szczególna msza św., na której wielu młodych ludzi naszej parafii przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej – Sakrament Bierzmowania.

Biskup przypomniał znaczenie krzyża, jakie od czasów pierwszych Apostołów nie straciło swojego rozumienia: pionowa belka krzyża oznacza most: między niebem i ziemią. Tym mostem jest Chrystus.

Pozioma oznacza Ojcowską miłość, z którą Chrystus przytula, przygarnia nas do siebie.
Krzyże, którzy młodzi otrzymali na pamiątkę Sakramentu Bierzmowania mają im przypominać o tym, że przez ofiarę Chrystusa stali się dziećmi Boga i zostali zaproszeni do świadczenia o Nim w codziennym życiu. Przed Każdą i Każdym z bierzmowanych jest inna droga życia, ale biskup przypomniał, aby nie stracić w tym życiu skały – Chrystusa, by swojej codzienności nie budować na piasku, ale przejść przez nie z mądrością, rozumem, radą, męstwem, umiejętnością, pobożnością, bojaźnią Bożą.