Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – odpust w kaplicy w Mieronicach

„Nigdym ja ciebie, ludu, nie rzuciła,

Nigdym ci mego nie odjęła lica,

Ja — po dawnemu — moc twoja i siła!

…Bogarodzica!…”

Tym pięknym fragmentem twórczości Marii Konopnickiej ojciec Jakub Zawadzki z Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie 3 maja 2019 roku rozpoczął homilię w kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mieronicach. Licznie zgromadzeni na mszy odpustowej w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski mieszkańcy Mieronic i parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Rembieszycach, przedstawiciele Strażaków, Rycerzy Kolumba, wspólnot parafialnych, jak i przybyli Goście wspólnie oddali cześć Bogu i Jego Matce. Ks. Proboszcz Zbigniew Bień podziękował wszystkim za obecność i aktywny udział w służbie Bogu i Ojczyźnie, jak również parafii i przypomniał również o obecności w kaplicy jeszcze jednej ważnej osobistości, a mianowicie bł. Wincentego Kadłubka, którego kult jest obecny wśród mieszkańców Mieronic. Przy tej okazji ojciec Jakub przypomniał, że bł. Wincenty przyczynił się do rozpropagowania kultu św. Floriana, patrona Strażaków, a licznie zgromadzonym Strażakom podziękował za ich służbę „Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek”. W czasie homilii zgromadzeni usłyszeli wezwanie do czynienia sobie Ojczyzny bardziej Chrystusową, aby w Polsce, zaczynając od nas samych rozszerzało się królestwo prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju. Jak żyć w takim królestwie na co dzień? Przyjąć w sercu i uznać, że Jezus jest Panem, a Maryja, Królowa Polski, bez względu na wszystkie tytuły jest naszą Matką. Chciejmy za św. Janem Pawłem II powtarzać: Totus Tuus Maryjo.