Wprowadzenie relikwii św. Rity

Home »  Wydarzenia »  Wprowadzenie relikwii św. Rity

Wprowadzenie relikwii św. Rity

On czerwiec 25, 2019, Posted by , In Wydarzenia, By ,, , With No Comments

Wieczorna msza święta trzeciego dnia Misji Świętych w naszej parafii rozpoczęła się od zakrystii, w której Rycerze Kolumba przekazali ornat z wizerunkiem św. Rity, w jakiej celebrans mógł uroczyście wprowadzić Świętą do naszej parafii. I tak jak Święta Rita to szczególna Orędowniczka Pokoju, Patronka Rodzin i Święta od spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych tak nasza parafia za Jej wstawiennictwem zawierzyła się Bogu, trzymając w rękach róże będące znakiem nadziei. Był to czas odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, błogosławieństwa dzieci i solidnej mowy o Miłości do końca, jaką wygłosił nam Opat, o. Rafał. Dziękujemy za świadectwo Rodzin z naszej parafii, Pani Kasi za piękny wiersz, Mateuszowi za zdjęcia, Paulinie i Karolinie za możliwość zaopatrzenia się w różę, służbie liturgicznej Ołtarza i służbie muzycznej za piękną pieśń ku czci św. Rity i całą oprawę muzyczną mszy świętej.

Pełni ufności w Boże Miłosierdzie dziękujemy dziś Bogu za obecność pośród nas świętej Rity, która stała się cenną perłą rembieszyckiej parafii.

Św. Rito Wierna Orędowniczko we wszystkich potrzebach – módl się za nami