Odpust ku czci św. Piotra i Pawła Apostołów – Zakończenie Misji Świętych

Home »  Wydarzenia »  Odpust ku czci św. Piotra i Pawła Apostołów – Zakończenie Misji Świętych

Odpust ku czci św. Piotra i Pawła Apostołów – Zakończenie Misji Świętych

Cóż mogę Tobie dać za tyle w życiu łask.

Więc serce Jezu weź, chcę by kochało Cię…

Jako święty, powszechny i apostolski Kościół parafianie zgromadzili się 29 czerwca 2019 roku w sobotę o godz. 12:00 na ostatniej nauce misyjnej, w dzień odpustu ku czci apostołów Piotra i Pawła, by wysławiać Imię Pana i głosić Jego potęgę. Był to dzień zakończenia Misji Świętych Jubileuszowych z okazji 580 lat Erygowania Parafii i 220 lat konsekracji kościoła. Podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Ojciec Opat Rafał Ściborowski nastąpiło odsłonięcie obrazu Mikołaja Odrowąża z Rembieszyc przez 50 lat pełniącego posługę opata cysterskiego, budowniczego kościoła klasztornego ojców Cystersów i kościoła św. Trójcy w Jędrzejowie.

Liturgię słowa zakończyła ostatnia nauka misyjna, która otworzyła przed uczestniczącymi w misjach perspektywę już nie słuchania, ale działania, realizacji nauki w życiu – byśmy wiernie jak św. Piotr mogli przeżywać naszą jedność z Kościołem Powszechnym i jak św. Paweł zostali obdarzeni apostolskim duchem, aby nieść Ewangelię Chrystusa do wszystkich ludzi.

Podczas mszy odpustowej wierni złożyli w procesji z darami:
– serce i kwiaty będące wyrazem wdzięczności Matce Bożej Rembieszyckiej, która przez wieki wstawiała i wstawia się za parafianami u Dobrego Boga,
– herb Rycerzy Kolumba będące wotum wdzięczności za 5 lat istnienia Rady Rycerzy Kolumba w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Rembieszycach,
– kielich i patenę, w którym sprawowana była ofiara jubileuszowej Mszy Świętej,
– dary chleba i wina do sprawowania Eucharystii.

Bogu wszechmogącemu składamy wielkie dziękczynienie za to, że pozwolił nam być dziećmi swego Kościoła. Bogu składamy wielkie dziękczynienie za kapłanów posługujących przez lata w tej parafii. Za każdą mszę świętą i każdy sakrament święty. Bogu składamy wielkie dziękczynienie za Misje Święte Jubileuszowe. Za obecność wśród nas relikwii Św. Rity, które uroczyście zostały wprowadzone do naszej parafii 25 czerwca oraz możliwość oddania czci relikwiom Drzewa Krzyża Świętego 28 czerwca. Pragniemy w postawie duchowej otwartości na łaski od Boga, a przede wszystkim na Jego nieskończoną miłość i miłosierdzie podjąć misję do trwania mocniej w wierze i niesieniu światu nadziei.

PRZEKAZANIE SERCA
Umocnieni w wierze za sprawą Misji Świętych,
pragniemy podziękować Bogu za otrzymane łaski
i prosić nieustannie o Boże Miłosierdzie
dla naszych rodzin
przed obliczem Matki Boskiej Rembieszyckiej,
której wizerunek jest tu od wieków czczony.
Za sprawą rodzin naszej parafii,
które złożyły swoje ofiary i dary,
możemy dziś złożyć na ołtarzu, przed obrazem Bożej Matki,
jako wotum wdzięczności serce,
będące symbolicznym darem i znakiem upamiętniającym
Jubileuszowe Misje Święte.
Chcemy w ten sposób jeszcze raz,
z wielką miłością i całkowitym zawierzeniem
oddać swoje serca Maryi.
Pragniemy wpatrzeni w Jej wizerunek
dziękować i prosić o potrzebne łaski,
wierząc, że Matka, która wszystko rozumie
i nie zapomina o Swoich dzieciach,
zaniesie je przed tron Boga Ojca w niebie.
Matko Boska Rembieszycka, Uzdrowienie Chorych – módl się za nami

PODZIĘKOWANIA
W imieniu całej parafialnej wspólnoty pragniemy na kapłańskie ręce Ojca Opata Rafała i Ojca Łukasza z Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie złożyć nasze serdeczne podziękowania i wyrazy gorącej wdzięczności za wielki dar parafialnych Misji Świętych.

Nasze dziękczynienie kierujemy przede wszystkim ku Panu Bogu i za przykładem Świętego Jana Pawła II powtarzamy: Bądź uwielbiony Panie za świadectwo Twoich misjonarzy … Bądź uwielbiony Panie za wszystkie łaski i dobrodziejstwa, które spłynęły na nas przez ich słowa, ich ręce i ich przykład. Dziękujemy za to, że przychodziliście do nas Drodzy Ojcowie z garścią Bożego ziarna, dziękujemy za misyjne nauki, za słowa proste a jednocześnie piękne i mądre, płynące prosto z serca i dlatego trafiające do naszych serc. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w przepięknych misyjnych nabożeństwach, które na nowo otworzyły nasze serca na Bożą miłość i na drugiego człowieka. Dziękujemy za posługę w konfesjonale i za ujmującą życzliwość i serdeczność, która pozwala nam Ojców traktować „jak swoich” na rembieszyckiej ziemi.
Czcigodni Ojcowie, posialiście dobre ziarno, a my zapewniamy Was, że dołożymy wszelkich starań, by wydało ono dobry plon. Przyjmijcie też zapewnienie o naszej modlitewnej pamięci, którą będziemy Was otaczać i najserdeczniejsze życzenia:
Niech Jezus Chrystus obdarza Was wszelkimi łaskami, a Matka Boska Rembieszycka otacza płaszczem swojej matczynej opieki a błogosławiony Wincenty Kadłubek wspiera w codziennych trudach misyjnej posługi.

Dziękujemy księże Stanisławie, nasz Rodaku za obecność wśród nas podczas tego pięknego odpustu, za wszelką życzliwość i dobro i za pamięć w modlitwie.

Dziękujemy naszemu Księdzu Proboszczowi Zbigniewowi w imieniu wszystkich parafian za trud włożony w organizację Jubileuszowych Misji Świętych. Jest on wyrazem pięknego świadectwa prawdziwej wiary i miłości do Boga i swoich parafian. Niech nasza wdzięczność zostanie wyrażona przez owoce, jakie te Misje przyniosą w naszym życiu.

Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, oprawie muzycznej na czele z Organistą i Chórem, oprawie gospodarczej dbającej o porządek w kościele i na placu przed nim, osobom zaangażowanym przy współorganizacji nabożeństw i procesji, w tym Dzieciom sypiącym kwiatki, wszystkim Wspólnotom zgromadzonym przy Chrystusie, każdemu Parafianowi i miłym Gościom za obecność sercem, duchem, modlitwą, wszystkim za wszystko z serca raz jeszcze: BÓG ZAPŁAĆ!!

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać.
J 14,23