Trwa rozbudowa kaplicy w Mieronicach

Home »  Wydarzenia »  Trwa rozbudowa kaplicy w Mieronicach

Trwa rozbudowa kaplicy w Mieronicach

On marzec 27, 2020, Posted by , In Wydarzenia, By , , With No Comments

Kaplica w Mieronicach staraniem i sumptem parafian została wzniesiona w latach 1980-1981. Jest to drugi punkt duszpasterski przynależący do parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Rembieszycach. Historia kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mieronicach związana jest z minioną epoką, kiedy tworzyła się „Solidarność”, kiedy to mieszkańcy Mieronic potajemnie wybudowali kaplicę. Zbudowana z drewna, miała pełnić i pełni miejsce szczególnego kultu Matki Bożej. Ze względu na liczny udział wiernych w nabożeństwach w kaplicy podjęto starania o jej rozbudowę.

Remont kaplicy w Mieronicach trwa. Wzniesiono już mury, wstawiane są drzwi, okna i przygotowujemy się do pokrycia kaplicy nowym dachem. Przed nami etap wykończenia kaplicy. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, mieszkańcom Mieronic i życzliwym darczyńcom za wsparcie duchowe, fizyczne, materialne i finansowe rozbudowy kaplicy w Mieronicach. W kaplicy w maju, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski mieszkańcy Mieronic i parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Rembieszycach przeżywają „swój” odpust parafialny, bo w kościele parafialnym odpust odbywa się rokrocznie w Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła 29 czerwca i 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. W kaplicy istnieje kult bł. Wincentego Kadłubka, przed którego relikwiami wierni modlą się i oddają się Jego opiece. A przede wszystkim wierni oddają szczególny kult Najświętszej Maryi Pannie.

Aby to szczególne miejsce kultu Bożego i Bożej Matki mogło jeszcze przez długie lata gromadzić wiernych – za sprawą księdza Proboszcza Zbigniewa Bienia i parafian, szczególnie mieszkańców Mieronic – podjęto rozbudowę kaplicy.

Każdy wyraz życzliwości, modlitwy, pomocy materialnej, jak i finansowej w intencji rozbudowy kaplicy w Mieronicach wierzymy, że zaowocuje wspólnym dobrem. Istnieje możliwość wsparcia tej inicjatywy poprzez przelew dobrowolnej ofiary na rachunek bankowy parafii.

Bank Spółdzielczy – konto parafialne nr: 23 8493 0004 0100 0600 2583 0004

z dopiskiem: „darowizna na cele kultu religijnego – rozbudowa kaplicy w Mieronicach”

Za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać!