Święte Triduum Paschalne w parafii – zapraszamy do transmisji online

Home »  Wydarzenia »  Święte Triduum Paschalne w parafii – zapraszamy do transmisji online

Święte Triduum Paschalne w parafii – zapraszamy do transmisji online

W tym roku w związku z ograniczeniem liczby osób w kościele do 5 Święte Triduum Paschalne będzie udostępnione poprzez transmisję online. Szczegóły na załączonej grafice.

Istnieje możliwość adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w godz. 9:00-18:00 przy zachowaniu obowiązującego obostrzenia (pod karą grzywny) o maksymalnej liczbie osób w kościele – w jednym czasie podczas adoracji w kościele może przebywać 5 osób.

KOMUNIKAT DIECEZJI: W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościołach i na wioskach. Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego zaleca się, aby w domach odmówić w gronie rodziny przygotowane modlitwy.

Zachęcamy do jak najpełniejszego udziału wiernych w Wielkim Tygodniu przez budowanie wspólnoty w swoich domach, rozważanie Pisma Świętego i uświadamianie dzieciom piękna i Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Niech ten czas przybliży nasze rodziny do siebie, otworzy na komunię duchową z Panem Jezusem i pozwoli doświadczyć radości Wielkiej Nocy, która jest zwycięstwem nad ciemnością grzechu, lęku, cierpienia.

Szczęść Boże!