IV Niedziela Wielkiego Postu – wsparcie Hospicjum w Miechowie

Home »  Wydarzenia »  IV Niedziela Wielkiego Postu – wsparcie Hospicjum w Miechowie

IV Niedziela Wielkiego Postu – wsparcie Hospicjum w Miechowie

On marzec 13, 2021, Posted by , In Wydarzenia, By , , With No Comments
Przed nami IV Niedziela Wielkiego Postu – niedziela „Laetare”. Jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu, a w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. Kościół odpowiada na to wołanie. Kapłani przyodziewają różowe szaty, porzucają wielkopostny fiolet.
Niedziela Radości przypomina nam, że już niedługo będziemy obchodzić prawdziwą wielkanocną radość – że dzień świętowania jest blisko.

W naszej parafii cieszyć się będziemy tej niedzieli wizytą s. Benedykty z Hospicjum im. bł. Siostry Bernardyny Jabłońskiej, prowadzonym przez kielecką Caritas i siostry albertynki w Miechowie. Hospicjum w Miechowie
Hospicyjna posługa chorym, umierającym jest wpisana głęboko w krzyż Chrystusowy. W czasie Wielkiego Postu jeszcze bardziej odczuwamy sens ludzkiego cierpienia, doświadczenia ponad miarę, ale także wrażliwości ludzkich serc spieszących z pomocą wzorem św. Weroniki. Szczęść Boże na czas przeżywania IV Niedzieli Wielkiego Postu.