Święty Józef w naszej parafii

Home »  Wydarzenia »  Święty Józef w naszej parafii

Święty Józef w naszej parafii

On marzec 18, 2021, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
19 marca, w piątek przypada w Kościele powszechnym liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia nastąpi uroczyste wprowadzenie figury św. Józefa do naszej parafii.

Św. Józef był prawdziwą głową Świętej Rodziny. Choć pochodził z królewskiego rodu Dawida, był zwyczajnym rzemieślnikiem, który utrzymywał siebie i swoich bliskich z ciężkiej fizycznej pracy w drewnie, metalu czy też kamieniu. Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, był opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa. Obecnie jest opiekunem – patronem Kościoła powszechnego.
W naszej parafii w piątek o godz. 16:30 odbędzie się Droga Krzyżowa, a po niej uroczysta Msza Święta m.in. w intencji Mężczyzn naszej parafii, z poświęceniem figury św. Józefa Opiekuna Pana Jezusa. Homilię wygłosi o. Jakub z Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie. Módlmy się za wstawiennictwem św. Józefa o opiekę nad naszą parafią i naszymi Rodzinami.