Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kiedy to Pan Jezus po śmierci i zmartwychwstaniu, po objawieniu się uczniom, został wzięty do nieba. Przed nami też obrzęd poświęcenia pól.
Wniebowstąpienie – w obecności uczniów Jezus uniósł się w górę i obłok wziął Go sprzed ich oczu. I tak jak został wzięty do nieba, tak samo powróci pewnego dnia. Jezus wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić. W Nim mamy pełnię Bożą.

Zgodnie z tradycją, w naszej parafii maj to czas obrzędu poświecenia pól. W tym obrzędzie wyrażamy swoją wdzięczność za dobrodziejstwa otrzymane od Boga, który stworzył cały świat i powierzył go ludziom. Modlimy się także o Błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących w rolnictwie, o dobre urodzaje i o to, aby nikomu na ziemi nie brakowało chleba.
Poświęcenie pól w Mieronicach odbędzie się po mszy świętej o godz. 10:00, a od godz. 19:00 w Woli Tesserowej, Karsznicach i Rembieszycach.