Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Dziś w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzinami staną przy stole ołtarza, aby dziękować Panu Bogu za wiarę, miłość i nadzieję, czyli za to, że jest wśród nas. W sakramencie Eucharystii dzieci pierwszy raz przyjmując Pana Jezusa do swojego serca odkryją swoje powołanie do wzrastania w jedności z Nim przez życie.  To wielkie powołanie ich samych jak i ich rodziców i bliskich. Dlatego tak ważne jest błogosławieństwo dzieci przez rodziców na drogę wzrastania w bliskości i przyjaźni z Jezusem. Można je uczynić przed udaniem się do Kościoła, gdzie dziecko po raz pierwszy przed wspólnotą wiernych przyjmie sakrament Komunii Świętej. Pan Jezus już się zbliża.

„Przygotuję Ci serce, o Chryste. Przygotuję Ci serce niewinne. Takie jasne, radosne i czyste. Przygotuję Ci serce, o Chryste. Przyozdobię Ci serce miłością. Taką wielką, co wszystko zwycięża. Abyś wstąpił do niego z radością. Przyozdobię Ci serce miłością.”