Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli uroczystość Bożego Ciała przypada w pierwszy czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Należy do jednej z najważniejszych uroczystości Kościoła katolickiego. Tego dnia wierni w sposób uroczysty i publiczny po mszy świętej udają się w procesji do czterech ołtarzy, by oddać cześć Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

W naszej parafii wszystkie msze święte w Boże Ciało odbywają się w kościele o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Po mszy świętej o godzinie 12:00 zapraszamy do udziału w uroczystej procesji mieszkańców wszystkich wiosek parafii, grupy parafialne, asystę procesyjną i oczywiście dzieci pierwszokomunijne i te, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.

Chrystus ukryty w Eucharystii „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”. Oddajmy Mu należną cześć za to, że pozostał, że jest z nami.