Wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki

Home »  Wydarzenia »  Wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki

Wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki

On wrzesień 17, 2021, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
18 września obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki. Święty Stanisław jest patronem dzieci i młodzieży. W naszej parafii kult św. Stanisława jest od wieków, świadczy o tym choćby figura Świętego w jednej z naw głównych kościoła. Wyjątkowa postać św. Stanisława może i dziś uchodzić za przykład młodym ludziom i stanowi dla nas wzór prawdziwej pobożności. Nie zagubił się pośród różnych możliwości i pokus świata, ale już w młodości szukał tego, co należy do Ojca. Wolny od typowej dla wieku młodzieńczego zmienności, dojrzały, silny, konsekwentny; uczy nas, że dążenia do świętości nie można odkładać na później. A Jego słowa, kształtujące Jego powołanie, stanowią do dziś drogowskaz dla wielu z nas:

„Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich pragnę żyć” – św. Stanisław Kostka.