Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

„Niepokalana jest wzorem oczekiwania i Matką nadziei. (..) Uczy nas patrzeć w przyszłość z przekonaniem, że Bóg wychodzi nam na spotkanie; my jesteśmy powołani, aby przygotować się na to spotkanie przez modlitwę i czujne oczekiwanie.

Patrząc na Pannę Mądrą, uczymy się być gotowi, abyśmy mogli stanąć przed Chrystusem, gdy powróci w chwale. Niech Maryja pomoże nam wyjść na spotkanie Pana z żywą wiarą, radosną nadzieją i czynną miłością.” Św. Jan Paweł II.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny jest dniem odpustu w naszej parafii. Staje się także w tym roku dniem wdzięczności za wszystkie łaski otrzymane w czasie adwentowych rekolekcji .