Dzień Świętości Życia

Home »  Wydarzenia »  Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia

On marzec 23, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

W najbliższy czwartek 24 marca o godz. 19:00 odbędzie się msza święta w intencji życia  połączona z rozważaniem słowno-muzycznym.

W odpowiedzi na wezwanie papieża św. Jana Pawła II:

„proponuję (…) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…) Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji” – apelował św. Jan Paweł II. W odpowiedzi na jego prośbę w 1998 r. polscy biskupi ustanowili Dzień Świętości Życia, który obchodzimy 25 marca.
Troska o dzieci nienarodzone, o dobre wychowanie młodzieży, o rodziny wychowujące dzieci, o godność życia w każdym wieku, o pokój jest przecież naszą wspólną sprawą. Chciejmy powierzyć Bożej Opatrzności siebie – nasze życie i nasze Rodziny – uczestnicząc w rozważaniu dotyczącym świętości każdego życia.