Piękny miesiąc MARYJNY – maj

Home »  Wydarzenia »  Piękny miesiąc MARYJNY – maj

Piękny miesiąc MARYJNY – maj

On maj 1, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
Pan Jezus w Ewangelii z III Niedzieli Wielkanocnej zapyta Apostoła Piotra: CZY MIŁUJESZ MNIE? Zapyta też mnie i Ciebie: CZY MIŁUJESZ MNIE? Czy ta Miłość przemienia mnie i Ciebie?
Matka Najświętsza, Maryja jest tą, która pierwsza pokazała, że dla Miłości do Jezusa warto żyć, warto całe życie oddać, by Słowo stało się Ciałem. Maryja w swoim „TAK” przyjęła Jezusa za sprawą Ducha Świętego i w ten sposób odmieniła losy Kościoła, odmieniła losy każdego z nas .

Rozpoczynamy miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w niedzielę odbywają się po mszy świętej o godz. 12:00, a w tygodniu po mszy świętej o godz. 17:00. Chciejmy w pięknej modlitwie Litanii Loretańskiej prosić, by Maryja orędowała za nami w niebie.