Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – poświęcenie pól

Home »  Wydarzenia »  Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – poświęcenie pól

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – poświęcenie pól

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego to zgodnie z tradycją, w naszej parafii, czas obrzędu poświecenia pól. W tym obrzędzie wyrażamy swoją wdzięczność za dobrodziejstwa otrzymane od Boga, który stworzył cały świat i powierzył go ludziom. Modlimy się także o Błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących w rolnictwie, o dobre urodzaje i o to, aby nikomu na ziemi nie brakowało chleba.

W Mieronicach poświęcenie pól po mszy świętej o godz. 10:00, a w Woli Tesserowej, Karsznicach i Rembieszycach przy dobrej pogodzie obrzęd rozpocznie się od 19:00.
W dniu dzisiejszym w naszej parafii trwa dzień szczególnej pamięci o prześladowanych chrześcijanach.
Jeśli więc razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. (Kol 3, 1–2).
Błogosławionego Dnia Pańskiego.