Nowa Rada Rycerzy Kolumba w Rembieszycach

Home »  Wydarzenia »  Nowa Rada Rycerzy Kolumba w Rembieszycach

Nowa Rada Rycerzy Kolumba w Rembieszycach

On czerwiec 26, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
26 czerwca 2022 roku w naszej radzie 16266 im. św. Jana Bosko Rycerzy Kolumba w Rembieszycach zostali wprowadzeni na urząd nowi funkcjonariusze.

Po 7 latach przewodniczenia radzie jako Wielki Rycerz Robert Wolski został awansowany do stopnia Delegata Rejonowego i pod swoją pieczą będzie miał kilka rad naszej diecezji. Jego następcą został Andrzej Grzyb. Na stanowisko z-cy Wielkiego Rycerza został wybrany Marian Blicharski, sekretarzem do spraw finansów został ponownie Marek Stańczyk, skarbnikiem – Sylwester Olesiński, kanclerzem – Dariusz Skrobot, kustoszem – Marian Jakubczyk.
Pozostali funkcjonariusze to: radca – Waldemar Przybylik, kronikarz- Jan Tracz, strażnik wnętrz – Józef Lol, strażnik bram – Stanisław Kaleta, powiernicy – Marian Kot, Grzegorz Krzysztofik, Andrzej Augustyn, lektor – Michał Łabędzki.
Rycerze Kolumba to największa bratnia, katolicka wspólnota mężczyzn na świecie. Realizacja powołania do jakiego tej niedzieli wzywa nas Jezus jest wpisana w służbę. Niech owoce służby każdej katolickiej wspólnoty, w tym Nowej Rady Rycerzy Kolumba naszej parafii przyczyniają się do budowania świata Chrystusowego.