Wspomnienie św. Jana Pawła II i św. Rity

Home »  Wydarzenia »  Wspomnienie św. Jana Pawła II i św. Rity

Wspomnienie św. Jana Pawła II i św. Rity

On październik 21, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , , With No Comments
UWAGA! Najbliższa msza święta z nabożeństwem ku czci św. Rity z Cascia odbędzie się w naszej parafii po różańcu, który rozpoczyna się o godz. 16:30.

22 października to dzień, w którym kościół katolicki w kalendarzu liturgicznym wspomina św. Jana Pawła II. W naszej parafii oddamy cześć tak relikwiom św. Rity, jak i św. Jana Pawła II. Co łączy te dwie postacie? Oboje są świętymi, którzy odpowiedzieli na swoje powołanie chrześcijańskie świadectwem życia, odwagą i wielkim umiłowaniem Chrystusowego krzyża.
Święta Rita stała się orędowniczką ubogich i zrozpaczonych, uzyskując niezliczone łaski pociechy i umocnienia dla tych, którzy wzywają ją w różnorakich sytuacjach.
Święty Jan Paweł II stał się orędownikiem prawdy, był jej świadkiem, zwłaszcza tam gdzie była ona zagrożona, fałszowana czy zapomniana. Jego myśl ogarniała wszystkie aspekty prawdy o Bogu, człowieku i świecie. Przypominał wielokrotnie, że człowiek jest umiłowanym i chcianym dzieckiem Boga, a ostatecznym powołaniem człowieka jest uszczęśliwiające zjednoczenie ze Stwórcą.
Zapraszamy na różaniec tak bardzo umiłowany przez św. Jana Pawła II i mszę świętą ku czci św. Rity z nabożeństwem poświęcenia róż już jutro od godziny 16:30.