Wspomnienie św. Jana Bosko

Home »  Wydarzenia »  Wspomnienie św. Jana Bosko

Wspomnienie św. Jana Bosko

On styczeń 30, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Rada Rycerzy Kolumba w naszej parafii, w niedzielę 29 stycznia na mszy świętej o godz.12;00  modliła się o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Bosko, swojego patrona. W obecności relikwii Świętego, Ksiądz Kapelan wyraził uznanie względem Rycerzy Kolumba i ich zaangażowania tak dla parafii, jak i dla lokalnej społeczności.

Dziś, w dniu wspomnienia św. Jana Bosko, patrona Rady przypomnijmy sobie postać tego pięknego sługi Chrystusa na ziemi. Za ks. Teodorem TeoBańkologii:

„Święty Jan Bosko łamał stereotypy swoich czasów. Szokował innych, bo nie był takim księdzem, którego tylko słychać z ambony. Potrafił zdobywać się na różne zuchwałości, żeby przyciągnąć młodych do Boga. Grał z nimi w piłkę, tańczył, ale też przygarniał, odnajdywał środki do życia, a przede wszystkim dbał o ich serca. Dbał, by młodzi żyli dla Boga. Wzbudź dziś w sobie pragnienie oddania swojego serca Jezusowi przez wstawiennictwo świętego Jana Bosko. Możesz też prosić tego niezwykłego kapłana o wytrwałość w wierze, o częstszy uśmiech, o radość dziecka Bożego – kochanego dziecka Bożego, którym jesteś! Miej odwagę dorastać do świętości ze świętym Janem Bosko, pozwól mu się wychowywać duchowo i życiowo. Dbaj razem z nim o relacje.

Ci z Was, którzy opiekują się młodzieżą, współpracują z nią, wychowują dzieci, mogą właśnie teraz dokonać refleksji nad tym, w jaki sposób kształtują młode pokolenie. Wszyscy mogą sobie położyć na sumieniu także kwestię modlitwy za dzieci i młodzież. Błogosławię Was, byście słuchali podpowiedzi księdza Jana i wzywali jego pomocy. Błogosławię szczególnie dzieciom i młodzieży, by wzorem Jana Bosko wzrastali w wierze, ale także dorosłym, by potrafili tę wiarę przekazywać i dbać o swoich podopiecznych.

Niech to błogosławieństwo, za wstawiennictwem świętego Jana Bosko, zstąpi na Was wraz z darem pokoju, wiary, rozwijania relacji, radości, nadziei i miłości i pozostanie z Wami na zawsze. Amen.”