Światowy Dzień Chorego

Home »  Wydarzenia »  Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

On luty 10, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
W „Salvifici doloris” św. Jan Paweł II napisał, że cierpienie, które pod różnymi postaciami obecne jest w ludzkim świecie, jest w nim obecne także i po to, żeby „wyzwalać w człowieku miłość”.

Papież Franciszek, w orędziu wygłoszonym z okazji 27. Światowego Dnia Chorych, powiedział, że „Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”.
„Choroba jest częścią ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie” napisał papież Franciszek w Orędziu na tegoroczny 31 Światowy Dzień Chorego.
Módlmy się do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych za ludzi chorych i cierpiących, zwłaszcza z naszych rodzin i parafii, a także za wszystkich opiekujących się chorymi, którzy w służbie najbardziej potrzebującym, służą samemu Panu Jezusowi.