Dzień misyjny

Home »  Wydarzenia »  Dzień misyjny

Dzień misyjny

On marzec 11, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W II Niedzielę Wielkiego Postu w kościołach w Polsce ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” działającego przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W naszej parafii ze względu na zbiegajacy się z tym dniem, czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych, to niedziela 12 marca będzie Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jak każdego roku, tak i teraz polecamy ich Bogu w modlitwie. Jest ona wyrazem wiary, że misje nie są dziełem ludzkim, ale są zakorzenione w Bogu i z Niego czerpią swą moc. Misjonarze nie pełnią własnej woli, ale realizują powołanie, którym zostali obdarzeni przez Chrystusa. Są budowniczymi Kościoła.

Pamiętajmy o misjonarzach z Polski. Prośmy, o liczne i gorliwe powołania misyjne wśród duchownych i świeckich. Bez misjonarzy nie będzie misji. Kościół przestanie być wspólnotą ewangelizacyjną. Wesprzyjmy naszymi ofiarami dzieła misyjne. Dołączmy z radością do rzeszy duchowych i materialnych darczyńców misji”.

www.adgentes.misje.pl