Home »  Wydarzenia »  Niedziela Palmowa

On kwiecień 1, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Wielki Tydzień rozpoczyna się w Niedzielę Męki Pańskiej, która w polskiej tradycji ludowej zwana jest Niedzielą Palmową. Nazwa Niedziela Męki Pańskiej pochodzi od uroczyście odczytywanej Ewangelii według jednego z synoptyków.

Obrzęd poświęcenia palm przyniesionych przez wiernych odbędzie się w Niedzielę Palmową w kaplicy w Mieronicach o godz. 10:00 i w kościele parafialnym w Rembieszycach o godz. 12:00.

Okres Wielkiego Tygodnia jest czasem ostatecznego przygotowania na Święta Wielkanocy. W naszych domach rodzinnych upływa on przeważnie na ostatnich przygotowaniach do Świąt. To przygotowanie ma nie tylko wymiar materialny, związany ze sprzątaniem domu i przygotowywaniem świątecznych potraw, ale przede wszystkim wymiar duchowy. To czas wewnętrznego przygotowania na Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa, która jest centrum całego roku liturgicznego.