Idąc za Krzyżem

Home »  Wydarzenia »  Idąc za Krzyżem

Idąc za Krzyżem

On kwiecień 2, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
„Wielki Tydzień jest czasem, który przybliża nam historyczne wydarzenie męki, drogi krzyżowej i śmierci naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Okazuje się, że do Zmartwychwstania idzie się przez krzyż. […] Potrzeba nam silnej wiary i nadziei, aby zmartwychwstać. Po Wielkim Tygodniu drogi krzyżowej przyjdzie zmartwychwstanie. I zmartwychwstaną ci wszyscy, którzy z wiarą czekali”.
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Bóg zapłać wszystkim Uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii na czele z ks. kanonikiem Zbigniewem Bieniem, o. Opatem Rafałem Ścibiorowskim z Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie i Rycerzami Kolumba rady z Rembieszyc, którzy przygotowali rozważania w czasie Drogi Krzyżowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rembieszyc za zapewnienie bezpiecznej trasy i p. organiście Michałowi Łabędzkiemu za oprawę muzyczną. Wszystkim przygotowującym stacje Drogi Krzyżowej, Wspólnotom i Osobom zaangażowanym, Każdemu z osobna, wielkie Bóg zapłać za publiczne wyznanie wiary i podążanie za Chrystusowym krzyżem w tym błogosławionym czasie zbliżającym nas do najważniejszego wydarzenia roku liturgicznego.