Jan Paweł II – papież, święty, autorytet do naśladowania, niewolnik Maryi

Home »  Wydarzenia »  Jan Paweł II – papież, święty, autorytet do naśladowania, niewolnik Maryi

Jan Paweł II – papież, święty, autorytet do naśladowania, niewolnik Maryi

On kwiecień 2, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Zmarł 18 lat temu w wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata. Jego pontyfikat trwał 26 lat.

Jan Paweł II umierając z godnością pokazywał światu, że można cierpieć i być wiernym Bogu. Myślę, że to jest najpiękniejsza lekcja, jaką nam dał na koniec swojego życia.
Uczył nas żebyśmy byli ludźmi.
Mówiąc dziś o szacunku wobec drugiego człowieka, bardzo często mamy na myśli tylko i wyłącznie postawę tolerancji. Mamy robić to, co Jezus uczynił w Wieczerniku, czyli kochać drugą osobę, a więc słuchać tego, co mówi, być z nią, rozmawiać, a nie patrzeć przez pryzmat podejrzeń, oskarżeń, pomówień, kłamstw. Drugi człowiek ma być naszym bratem, z którym dzielimy los, a więc wszystko, co każdego dnia przeżywamy, a nie rywalem.
Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale także bardzo mądrym Polakiem. Cytaty papieża i słowa zawsze były bardzo głębokie i zawsze pozostaną w sercu:
“Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
“Jeszcze będzie pięknie, tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”
“Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę”
“Zło dobrem zwyciężaj”
“Powiedz mi jaka jest Twoja miłość, a powiem Ci kim jesteś”
“Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje”
“Miłość jest potężniejsza niż śmierć”
“Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”
“Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
“Więc w mroku jest tyle światła, ile życia w otwartej róży, ile Boga zstępującego na brzegi duszy.”
“Chociaż nie znamy przyszłości i nikt nie jest w stanie ustalić w jakim kierunku podążą dzieje ludzkości, ani jak potoczy się życie poszczególnych narodów, wiemy, że przyszłość leży w rękach Wszechmocnego Boga, który kieruje losami ludzkości, widzi je w perspektywie zgoła innej aniżeli nasza.”
“Jesteśmy tym bogatsi, im więcej rzeczy zbędnych zdołamy odrzucić”
“Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”
“Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”
“Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”