Miesiąc Maryjny – nabożeństwa majowe

Home »  Wydarzenia »  Miesiąc Maryjny – nabożeństwa majowe

Miesiąc Maryjny – nabożeństwa majowe

On maj 1, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Rozpoczął się miesiąc maj – miesiąc Maryi. Maj w Kościele jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Przez cały miesiąc w naszej polskiej tradycji odprawiane są tzw. nabożeństwa majowe, które są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie. W Parafia Rembieszyce nabożeństwa majowe odbywają się po mszy świętej o godz. 17:00, a w niedzielę po mszy świętej o godz. 12:00.

Śpiewając Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, wychwalamy Maryję oraz wzywamy Jej orędownictwa. W Polsce nabożeństwa majowe swoją tradycją sięgają połowy XIX wieku, najczęściej odprawiane są w kościołach, ale również znany jest zwyczaj gromadzenia się wiernych przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach.

AVE MARIA ❤️