Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

On maj 2, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Obchodzona 3 maja uroczystość Królowej Polski wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi.

„Ty wiesz, Matko, że Narodem, który tyle wycierpiał w swojej historii, który tyle odniósł zwycięstw, który wniósł tak wielki wkład do kultury Europy i świata, który wydał i wydaje tylu wspaniałych ludzi, który w końcu dał światu papieża, który ten świat zadziwia, takim Narodem – żadnym narodem – poniewierać nie wolno. Takiego Narodu nie rzuci przemocą na kolana żadna siła szatańska. Ten Naród udowodnił, że kolana zgina tylko przed Bogiem. I dlatego wierzymy, że upomni się o niego sam Bóg”.

/bł. Ks. Jerzy Popiełuszko/

3 maja msze święte o godz. 8:00, 10:00 w Parafia Rembieszyce i o godz. 12:00 uroczystość odpustowa w kaplicy Matki Bożej Królowej Polski w Mieronicach.