Czuwanie przy grobie bł. Wincentego

Czuwanie przy grobie bł. Wincentego

On maj 9, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By ,, , With No Comments

Zaproszenie: Trwają zapisy na drugie czuwanie z bł. Wincentym Kadłubkiem

Szczególną inicjatywą roku jubileuszowego 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka są nocne czuwania modlitewne, które odbywają się w naszym cysterskim sanktuarium w każdy II piątek miesiąca. 12 maja zapraszamy wiernych z naszej parafii do modlitwy przy grobie bł. Wincentego Kadłubka.

Wszystkim nam zależy, aby trwający rok jubileuszowy, przyczynił się do odnowienia wiary, nadziei i miłości, przypomniał, że święci i błogosławieni są dla wszystkich wzorami życia ewangelicznego, że prowadzą nas do Chrystusa i że są źródłem inspiracji w codzienności.

PROGRAM CZUWANIA MODLITEWNEGO:

godz. 19.30 – Rozpoczęcie i słowo powitania – o. Opat/o. Proboszcz

Godzinki ku czci bł. Wincentego Kadłubka

godz. 20.15 – Konferencja o bł. Wincentym

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Przerwa na poczęstunek, możliwość nabycia pamiątek

godz. 22.00 – Nabożeństwo z relikwiami

godz. 22.40 – Przygotowanie do mszy św.

godz. 23.00 – Msza św. z błogosławieństwem relikwiami

Przypominamy, że wszyscy uczestniczący w wydarzeniach roku jubileuszowego, dzięki specjalnym przywilejom udzielonym przez Stolicę Apostolską, mogą zyskać odpust zupełny ofiarowany za siebie samego lub zmarłych.

Spotkajmy się w Jędrzejowie, najstarszym klasztorze cystersów i miejscu czci bł. Mistrza Wincentego.