Święto Wniebowzięcia NMP

Home »  Wydarzenia »  Święto Wniebowzięcia NMP

Święto Wniebowzięcia NMP

On sierpień 15, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzone 15 sierpnia, to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Zielnej.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem stałym, obchodzonym zawsze 15 sierpnia. Tego dnia katolicy są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.
W całym kraju święto to jest obchodzone bardzo uroczyście. Jedne z największych obchodów tego święta ma miejsce na Jasnej Górze dokąd pielgrzymowali i nasi pielgrzymi z naszej parafii. Chciejmy dziś szczególnie Madonnie podziękować za dar życia, za dar naszej rodziny, wspólnoty parafialnej i ofiarować Jej wszystko, by ta, która z duszą i ciałem została wzięta do nieba, orędowała u Boga za nami.