XXIII Dzień Papieski

Home »  Wydarzenia »  XXIII Dzień Papieski

XXIII Dzień Papieski

On październik 15, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
W niedzielę 15 października 2023 r. w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegać będą pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która od 23 lat wspiera młodych zdolnych ludzi, by mogli się rozwijać, ale też kształtować swoje powołanie w oparciu o chrześcijańskie wartości.

„Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10)! Słowa samego Jezusa cytował św. Jan Paweł II w pierwszych wersetach encykliki poświęconej wartości życia (Evangelium Vitae), gdzie przypominał, że Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa.
Tym również żyje nasze serce. Dlatego od 23 lat wpływamy na teraźniejszość i przyszłość zdolnej, niezamożnej młodzieży z całej Polski inwestując w ich edukację, marzenia, pragnienia i rozwój z wartościami.
Jeśli chcesz pomóc im w drodze ku przyszłości, pomnażać dobro przez rozwój ich talentów w duchu chrześcijańskiego wzrostu — wesprzyj nasz program stypendialny:
– wysyłając SMS „STYPENDIA” pod numer 74 265 (4,92 z VAT),
– przelewając dowolną kwotę na konto Fundacji 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582
– lub wpłacając datek przez https://e-zbiorka.pl
Dziękujemy za Twoją hojność. Twój gest ma znaczenie!
Po mszach świętych Rycerze Kolumba będą sprzedawać kremówki, do niedzielnej kawy czy herbaty. Kremówki również będą sprzedawane za tydzień, 22 października 2023 roku.
Błogosławionego Dnia Pańskiego