STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W REMBIESZYCACH

Home »  Non classé »  STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W REMBIESZYCACH

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W REMBIESZYCACH

On sierpień 2, 2024, Posted by , In Non classé, By , , With No Comments

Nasza Parafia angażuje się w nowo powstający system ochrony, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Standardy Ochrony Małoletnich w obszarze parafialnym poszerzone zosta­ły o ochronę osób dorosłych i nie dotyczy to wyłącznie osób zależnych, bezbronnych, lecz wszystkich. Mają one za zadanie chronić przed wszelkiego rodzaju nadużyciami, przed krzywdą, przemocą, w tym przed wykorzystaniem seksualnym. Działają w obie strony – chronią zarówno parafian, jak i osoby duchowne, pracowników i wolontariuszy parafii.

Pełna treść parafialnych Standardów jest dostępna poniżej oraz w kancelarii parafialnej i opisuje opisuje zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, a także działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takim zdarzeniu.

Skrócona wersja Standardów jest dostępna w gablotach, na świetlicy i kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej:

W parafii została wyznaczona Osoba Zaufana, którą w naszej parafii jest pani Angelika Steciak. Można się z nią skontaktować przez e-mail: angelika.steciak[at]gmail.com. Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z najwyższą dyskrecją.

Dziękujemy za Państwa zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznego środowiska dla naszych dzieci i młodzieży.

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W REMBIESZYCACH:

Standardy_ochrony_maloletnich_w_parafii_Rembieszyce