Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

Home »  Wydarzenia »  Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

On październik 4, 2021, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
5 października Kościół katolicki obchodzi wspomnienie polskiej świętej, św. Faustyny Kowalskiej zwanej sekretarką Bożego Miłosierdzia. Dzięki Jej ufnej modlitwie obraz Jezusa, na którym z przebitego serca wypływa krew i woda oraz słowa „Jezu, ufam Tobie” znajdują się w tak wielu kościołach w Polsce i na świecie, a kult Bożego Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest przez tak wielu ludzi na całej ziemi.

W naszej parafii znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny Kowalskiej. W ten szczególny dzień jeszcze jest czas, by wziąć do rąk różaniec i odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o miłosierdzie dla nas, dla naszych bliskich, dla całego świata lub o radość wieczną za dusze czyśćcowe.
Dlaczego warto? Pan Jezus sam, cytując Słowa z Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej odpowiada naszym duszom. Bo…
„Miłość moja nikogo nie zawodzi”