Uroczystość Wszystkich Świętych

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

On październik 31, 2021, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem wspomnienia wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.

1 listopada w naszej parafii msze święte o godz. 8:00 i 10:00 odbywają się w kościele. A o godz. 11:45 procesja przejdzie na cmentarz parafialny, gdzie o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta msza święta.
Dodatkowo w listopadzie Kościół zezwolił, aby wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogli pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu.
Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych należy do tzw. świąt nakazanych, które zobowiązują nas do udziału we Mszy św.! Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego obowiązku! Dla osób wierzących pamięć o zmarłych wyraża się przede wszystkim w modlitwie – dlatego nie wystarczy przynieść na grób kwiaty, czy zapalić znicze. Należy starać się ulżyć w cierpieniu duszom przebywającym jeszcze w czyśćcu. Możemy to zrobić poprzez ofiarowane w ich intencji Msze św., modlitwę – zarówno wspólnotową czyli tzw. wypominki, jak i indywidualną – szczególnie różaniec.