Zakończenie peregrynacji relikwii bł. O. Michaela McGivneya

Home »  Wydarzenia »  Zakończenie peregrynacji relikwii bł. O. Michaela McGivneya

Zakończenie peregrynacji relikwii bł. O. Michaela McGivneya

Dziękujemy Panu Bogu za czas peregrynacji relikwii w naszej wspólnocie parafialnej. Była to okazja do pełniejszego poznania założyciela Rycerzy Kolumba, do wpatrywania się w wolę Bożą wobec każdego z nas, do odkrywania swojego powołania w duchu wartości wspólnoty Rycerzy Kolumba.
Ostatni dzień peregrynacji w naszej parafii był w wielu aspektach wyjątkowy. Rycerze Kolumba uroczyście odnowili przyrzeczenia, a do bratniej wspólnoty dołączył nowy Rycerz: o. Opat Rafał Ścibiorowski z Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie!
 Jak sam przyznał, postawa błogosławionego kapłana, założyciela Rycerzy Kolumba stała się dla Niego przykładem i wzorem kapłaństwa skupionego całym sobą na Jezusie Chrystusie i Jego dziele w służbie braciom.

Przypomnijmy raz jeszcze:
Miłosierdzie – bo wiara uczy nas, że mamy „miłować bliźniego, jak siebie samego”.
Jedność – gdyż nikt sam nie jest w stanie szerzyć dobra w takim stopniu, w jakim możemy to czynić działając wspólnie. Tak więc trzymamy się razem… wspieramy siebie nawzajem.
Braterstwo – służymy sobie wzajemnie.
Patriotyzm – jako, że jesteśmy oddani Bogu i Ojczyźnie.
Bogu niech będą dzięki za dar życia i posługi bł. O. Michaela McGivneya, a tym samym za naszą wspólnotę Rycerską.
Vivat Jezus!