Relacja z Dnia Świętości Życia

Home »  Wydarzenia »  Relacja z Dnia Świętości Życia

Relacja z Dnia Świętości Życia

On marzec 24, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
Uroczystą Eucharystią rozpoczęliśmy w Parafia Rembieszyce Dzień Świętości Życia. W rozważaniu nad życiem i jego wartością prosiliśmy Boga o opiekę nad każdym życiem, na każdym jego etapie, jak również o opiekę dla naszych rodzin, wspólnot, parafii, kraju i świata. Bo łaska pokoju wylana na każdą i każdego z nas zmieniająca nas i nasze rodziny umacnia nas do życia w Bożej Miłości.

Modląc się razem Litanią do Świętej Rodziny braliśmy za wzór życia rodzinnego Maryję, Józefa i Jezusa, którzy tworzyli w swoim domu przestrzeń miłości Boga i siebie nawzajem. Czerpiąc z nauczania papieża św. Jana Pawła II i papieża Franciszka, Wspólnota Kręgu Biblijnego przypomniała nam jaką godność i wartość ma życie każdego człowieka. A Schola parafialna swoim śpiewem dała przykład służby na chwałę Pana Boga, Ojca wszelkiego stworzenia.
Dziękujemy dobremu Bogu za ten czas, a przede wszystkim za to, że z Eucharystii mogliśmy czerpać odwagę do tego, by w dzisiejszych czasach z radością przyznawać się do wiary i mężnie bronić każdego życia. Maryjo, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia. Amen