Nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Fatimskiej

Home »  Wydarzenia »  Nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Fatimskiej

Nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Fatimskiej

Około południa, 13 maja 1917 roku, Matka Boża objawiła się po raz pierwszy trojgu pastuszkom – Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, prowadzącym owce na pastwisko w dolinie dębów i oliwek, którą okoliczni mieszkańcy nazywali Cova da Iria. Najświętsza Panna poprosiła dzieci, żeby przychodziły na to miejsce trzynastego dnia każdego miesiąca.

Orędzie, które im przekazała wzywa do pokuty za codziennie popełniane grzechy, do odmawiania Różańca Świętego w tej intencji oraz do poświęcenia świata Jej Niepokalanemu Sercu. W każdym objawieniu słodka Pani kładła nacisk na codzienne odmawianie Różańca. Nauczyła ich też modlitwy do częstego powtarzania przy ofiarowaniu swoich uczynków, a zwłaszcza drobnych umartwień: O, Jezu!… dla Twej miłości, o nawrócenie grzeszników i wynagrodzenie obelg wyrządzonych Niepokalanemu Sercu Maryi.
Dziś w naszej parafii o godz. 19:00 odbędzie się msza święta połączona z nabożeństwem różańcowym do Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy serdecznie.