Wyruszyli na Jasną Górę do Mamy

Home »  Wydarzenia »  Wyruszyli na Jasną Górę do Mamy

Wyruszyli na Jasną Górę do Mamy

On sierpień 6, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
Pielgrzymka kielecka właśnie się rozpoczęła, a na trasie, jak co roku, kroczą także i pielgrzymi z naszej parafii.

„Na pielgrzymkowy szlak nie wyruszamy uzbrojeni w ludzką strategię, ale kierowani łaską wiary i szczerym pragnieniem jej umocnienia idziemy z Maryją posłani w pokoju Chrystusa. Dziś w obliczu wojny w Ukrainie rozumiemy lepiej, czym jest pokój, od którego zależy ludzkie szczęście i powodzenie, a jego brak rodzi tak wiele bolesnych i dramatycznych następstw. Jako pielgrzymi Kościoła kieleckiego wyruszymy z Wiślicy na szlak 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, aby świadectwem wiary, trudu i modlitwy przedstawić Jasnogórskiej Pani intencje naszej diecezji, jej rodzin i małżeństw, dzieci i młodzieży, chorych i cierpiących, a także prosić o zgodę i pojednanie w środowiskach życia sąsiedzkiego, społecznego i sprawujących władzę. Osobiście pokornie proszę was o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, o świętość naszych kapłanów, ich gorliwą posługę i wzajemny szacunek. (…)
Niech przemożne wstawiennictwo Maryi, którego przywołujemy w sanktuariach naszej diecezji, a szczególnie Królowej Rodzin oraz św. Józefa i naszych świętych patronów, wyprosi nam obfitość łask, bezpieczne pielgrzymowanie, a nade wszystko Boże błogosławieństwo dla pielgrzymów oraz jej duchowych uczestników.
Z darem pasterskiego błogosławieństwa i modlitwy
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski”