Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Home »  Wydarzenia »  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej parafii są sprawowane tak jak w niedzielę. Błogosławieństwo owoców, ziół i kwiatów odbywać się będzie na każdej mszy świętej.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest jednym z największych uroczystości maryjnych. „Świętowana już od V wieku tajemnica wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą została 1 listopada 1950 r. potwierdzona przez Piusa XII jako dogmat wiary.
W Polsce i wielu krajach europejskich dzień ten jest często nazywany świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. W sanktuariach maryjnych gromadzą się wielkie rzesze pielgrzymów. Na Jasną Górę przybywa ich corocznie kilkaset tysięcy.” (za: niedziela.pl)
Matka Boża jako pierwsza wskazuje nam kierunek ziemskiej wędrówki, jasno pokazując, że da się przejść życie tak, by iść prosto do nieba. Prośmy za Jej wstawiennictwem Boga, byśmy i my otrzymali łaskę takiej wiary, która pozwala w każdej sytuacji ufnie zawierzać się Panu.
Matka Wniebowzięta prowadzi nas do Jezusa. Przez Nią jest nam do Chrystusa najbliżej. Prośmy dzisiaj tą bliską, pełną ciepła i miłości dobrą Matkę, by nas, swoje dzieci otuliła swoim macierzyńskim płaszczem.