Wykład o dziejach parafii Rembieszyce i recital operowy

Home »  Wydarzenia »  Wykład o dziejach parafii Rembieszyce i recital operowy

Wykład o dziejach parafii Rembieszyce i recital operowy

2 września 2018 roku o godz. 16:00 w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Rembieszycach odbyło się spotkanie z panią dr Małgorzatą Karkochą – adiunktem Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego nt. historii i dziejów parafii od 580 lat, bo taki Jubileusz od erygowania pierwszej parafii obchodzimy w tym roku. Prelegentka dokonała przeglądu badań źródłowych i podzieliła się z nami informacjami o dziejach parafii od 1438 roku oraz o mieszkańcach wiosek od XV wieku. Wśród ciekawostek, pani Małgorzata przywołała historię szpitala w Rembieszycach, który w XIX wieku znajdował się na terenie parafii. Słuchacze mieli możliwość dowiedzieć się więcej o parafialnych zabytkach, a także o tym, że modlą się w trzecim z kościołów wzniesionych od VI wieków w Rembieszycach. Spotkanie zakończył mini recital w wykonaniu Michała Steciaka – tenora lirycznego z Karsznic. Wybrane utwory wprawiły zebranych w pozytywny nastrój. „Parafia ma piękną historię i był czas, że była bogata materialnie, ale najważniejsze jest to, aby była bogata w ludzi, którzy swoim zaangażowaniem i oddaniem wielbią Boga” – podsumował ksiądz Zbigniew Bień – Proboszcz parafii.