Home »  Wydarzenia »  Wielki Czwartek

On kwiecień 9, 2020, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments
W Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii nasza pamięć i modlitwa szczególnie jest obecna przy kapłanach, ale i Nadzwyczajnych Szafarzach Komunii Świętej i całej liturgicznej Służbie Ołtarza.

Kapłaństwo jest boskim darem i zobowiązaniem, pobudzającym stale do pokornego nawrócenia, trwania w modlitewnym zjednoczeniu z Bogiem we wspólnocie Kościoła, drogocennym skarbem i cudem, nieopisaną łaską i powołaniem do życia w Chrystusie – „…już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” Ga 2,20.

Za Janem Pawłem II powtarzamy, że Tajemnica Eucharystii nie ogranicza się do samej Mszy Świętej. Owocem Najświętszej Ofiary jest trwała obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Kościół od najdawniejszych czasów przechowuje Chleb Eucharystyczny przede wszystkim po to, by zanosić Go chorym. Praktyka ta dała początek chwalebnemu zwyczajowi adorowania Chrystusa obecnego w Eucharystii. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii służą nam przez swoją posługę roznoszenia Pana Jezusa dając nam zadatek życia wiecznego na ziemi.

To bogactwo Tajemnicy Eucharystii, którą sprawujemy, współuczestnicząc z Kapłanem, Szafarzami i całą liturgiczną Służbą Ołtarza niech będzie dla nas darem do nieustannego odkrywania Pana Jezusa. Stawajmy wobec Niego w pokornym zdumieniu, gotowi żyć na co dzień tym darem. Dziś jeszcze bardziej niż zwykle odczuwamy, że udział w Najświętszej Ofierze jest łaską, przywilejem ucznia Chrystusa. Niech spotkanie przy stole Eucharystii znajduje swoje przedłużenie w naszych domach, tak by komunia z Bogiem umacniała nasze więzi z bliźnimi, zwłaszcza w rodzinie, i otwierała nasze oczy i serca na potrzeby osób samotnych i chorych.

Księdzu Zbigniewowi dziś szczególnie dziękujemy za to, że jesteś Drogi Kapłanie jesteś widzialnym i realnym znakiem Chrystusa w Kościele, Jego działania, Jego obecności, miłości i poświęcenia.

Z okazji Wielkiego Czwartku, życzymy by droga, na którą zaprosił Cię Chrystus – Najwyższy Kapłan była dla Ciebie drogą ku świętości. Niech stale wzrasta w Tobie miłość do Eucharystii. Niech w gorliwym i pełnym poświęcenia wypełnianiu pragnień Serca Bożego wspiera Cię zawsze moc Ducha Świętego.

Niech Matka Boska Rembieszycka, Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością Cię broni, osłania i czuwa nad Tobą.
Dziękujemy za to, że jesteś z nami,
Parafianie

Wielki Czwartek – transmisja online NA ŻYWO godz. 18:00
Link do Mszy Świętej – online – TUTAJ.