Odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

Home »  Wydarzenia »  Odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

Odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

On czerwiec 29, 2020, Posted by , In Wydarzenia, By , , With No Comments

29 czerwca 2020 o godz. 12:00 odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. Ap. Piotra i Pawła w Rembieszycach. Była to jednocześnie renowacja Misji Świętych Jubileuszowych z okazji 580 lat Erygowania Parafii i 220 lat konsekracji kościoła. Rok temu, w dniu odpustu ku czci apostołów św. Piotra i Pawła w naszej parafii składaliśmy wielkie dziękczynienie za Misje Święte Jubileuszowe. Uroczyście oświadczyliśmy, że pragniemy w postawie duchowej otwartości na łaski od Boga, a przede wszystkim na Jego nieskończoną miłość i miłosierdzie, podjąć misję do trwania mocniej w wierze i niesienia światu nadziei.

Dziś uroczyście i na stałe witamy w naszej parafii relikwie świętych Apostołów: rybaka ludzi – świętego Piotra i Apostoła Narodów – świętego Pawła. Kościół święty, zbudowany na fundamencie Apostołów istnieje od wieków, a dziś misja tego Kościoła staje się jeszcze bardziej urzeczywistniona w tym miejscu, gdzie od 6 wieków modlili się nasi przodkowie, a dziś my stoimy przy Ołtarzu Pańskim.

Święci apostołowie Piotr i Paweł obdarzeni różnymi darami zbudowali jeden Kościół Chrystusa. Aby w dobrych zawodach wystąpić i bieg ukończyć wystarczyło im doświadczenie miłości Boga, na której budowali swoje życie. I my, biorąc z nich przykład, stajemy podczas mszy świętej odpustowej w tej parafii jak pierwsi chrześcijanie, trwając w łamaniu chleba i nauce Apostołów i prosimy Boga za wstawiennictwem św. Piotra i Pawła, abyśmy utwierdzeni w miłości stanowili jedno serce i jedną duszę.

Renowacja Misji Świętych to okazja by odnowić nasze misyjne postanowienia z ubiegłego roku, bo dziś, kiedy tak szybko zapominamy…, gaśnie zapał…, wyparowują dobre chęci, które się w nas „gotowały”… potrzebujemy odnowienia, ubogacenia, pozwolenia na to, by Pan Bóg napełnił nas swoim pokojem i radością oraz dotknął miłością nasze serca. O pożytek duchowy na czas renowacji zadbał ojciec Opat Archiopactwa Cysterskiego ks. Rafał Ściborowski.

Relikwie Świętych mają nam przypominać o naszej drodze do świętości, o naszej gotowości misyjnej, bycia świadkiem Bożej Miłości w tych trudnych czasach. Na tej drodze jest z nami stale obecny Pan Jezus, tak jak w życiu Apostołów – gdy rozszalała się burza na jeziorze, gdy drzwi były zamknięte, a lęk i niepokój gościł w ich sercach. Ten sam Pan Jezus, który zsyła na swoich uczniów Ducha Świętego, abyśmy zaopatrzeni w łaskę Bożą świadczyli o Nim swoim życiem. Dzięki renowacji Misji Świętych, odpustowi i obecności św. Piotra i Pawła w naszej parafii doświadczamy jeszcze bardziej, że Bóg jest z nami, naprawdę nas kocha i pragnie naszego szczęścia.

Wpatrzeni w relikwie świętych Apostołów, patronów naszej parafii może usłyszymy tu nie raz, my i następne pokolenia, pytanie Pana Jezusa skierowane do św. Piotra: Czy miłujesz mnie?

Obyśmy zawsze umieli na nie odpowiedzieć tak samo, jak pierwszy Papież:
Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham

Święty Piotrze i Święty Pawle, módlcie się za nami.