KRĄG BIBLIJNY IM. ŚW. JANA PAWŁA II

Home »  Grupy parafialne »  KRĄG BIBLIJNY IM. ŚW. JANA PAWŁA II

Krąg Biblijny im. św. Jana Pawła II w Rembieszycach

Krąg Biblijny im. św. Jana Pawła II w Rembieszycach został utworzony 24.03.2015 r.

Uczęszczający na spotkania we wtorki na godz. 18:00 są w różnym wieku, aktualnie od 2 do 70+ roku życia. Spotkania odbywają się w budynku Świetlicy Parafialnej, bezpośrednim przełożonym Kręgu Biblijnego jest ks. Zbigniew Bień – proboszcz parafii. Moderatorami są małżonkowie Angelika i Michał Steciak.

Spotkania mają charakter formacyjny z czytaniem Pisma Świętego przez Wspólnotę i jego rozważaniem, z elementami śpiewu liturgicznego i religijnego, wspólnych rozmów i świętowania ważnych uroczystości.

Inicjatywa Kręgu Biblijnego doprowadziła m.in. do:

– zgłębiania Słowa Bożego wśród Uczestników spotkań;

– organizacji Dnia Świętości Życia w parafii;

– popularyzacji Tygodnia Biblijnego;

– korzystania z biblioteczki i wzajemnej wymiany książek religijnych, płyt i filmów o tematyce religijnej;

– organizacji Dnia Prześladowanych Chrześcijan we współpracy z Open Doors Polska;

– czuwań jasnogórskich z mszą św. każdego 13-go dnia miesiąca od maja po październik wraz
z odmawianym przez Wspólnotę różańcem;

– różnorodnych akcji charytatywnych i działań społecznych;

– integracji w ramach organizacji spotkania wigilijnego Kręgu Biblijnego, obchodzenia imienin, urodzin, rocznic, jubileuszy członków Wspólnoty;

– służby liturgicznej przy ołtarzu w niedzielę i święta w postaci czytania modlitwy powszechnej;

– współuczestnictwa w modlitewnych inicjatywach takich jak modlitwy w intencji duchowej adopcji dziecka poczętego.

Na spotkaniach Wspólnoty modlimy się w intencji Parafian, Księdza Proboszcza, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w nam bliskich intencjach oraz bliskich zmarłych. Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich (Mt 18,20).

Dziękujemy Bogu za dar trwania na modlitwie i spotykania się we Wspólnocie. Wydarzenia, w jakich uczestniczy Krąg Biblijny potwierdzają, że jest to wiara z uczynkami, a zaangażowanie w czasie cotygodniowych rozważań pokazuje, że Słowo Boże przemienia nasze serca.

Prosimy naszego patrona, św. Jana Pawła II, by uprosił u Pana Boga zaangażowanie i troskę o Członków naszej Wspólnoty, aby każdy z nas dążył do życia Słowem Bożym na co dzień.

Zapraszamy Wszystkich chętnych do udziału we wtorkowych spotkaniach o godz. 18:00.

Wstęp wolny, Pan Bóg tutaj zawsze na Was czeka w swoim Słowie!