MSZA ŚWIĘTA I NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. RITY Z CASCIA

Home »  Nabożeństwa »  MSZA ŚWIĘTA I NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. RITY Z CASCIA

MSZA ŚWIĘTA I NABOŻEŃSTWO z poświęceniem róż ku CZCI ŚW. RITY Z CASCIA

25 czerwca 2019 roku przed wieczorną mszą świętą trzeciego dnia Misji Świętych w naszej parafii w zakrystii, Rycerze Kolumba przekazali ornat z wizerunkiem św. Rity, w jakiej celebrans mógł uroczyście wprowadzić Świętą do naszej parafii.

Święta Rita to szczególna Orędowniczka Pokoju, Patronka Rodzin i Święta od spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. 25 czerwca 2019 roku nasza parafia za Jej wstawiennictwem zawierzyła się Bogu, trzymając w rękach róże będące znakiem nadziei. Był to czas odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, błogosławieństwa dzieci i solidnej mowy o Miłości do końca, jaką wygłosił nam Opat, o. Rafał z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie.

Od tego czasu, każdego 22 dnia miesiąca o godz. 19:00 lub w wyjątkowych sytuacjach w roku liturgicznym w innych porach, gromadzimy się w naszej parafii na mszy świętej wraz z nabożeństwem ku czci św. Rity i poświęceniem róż. W naszym kościele relikwie i figura św. Rity są wystawione publicznie, więc na każdym nabożeństwie można oddać cześć Świętej.

Na nabożeństwo warto przyjść z różą będącą symbolem kultu św. Rity, którą składamy przed Jej relikwiami jako wyraz wstawiennictwa, ale też i dziękczynienia. W koszyczku przed ołtarzem, przed eucharystią zostawiamy prośby i podziękowania do św. Rity z Cascia odczytywane przez celebransa podczas mszy. Eucharystia z nabożeństwem do św. Rity jest wzbogacona śpiewem ku czci Świętej, a na jej koniec kapłan błogosławi wiernych relikwiami św. Rity. Istnieje możliwość oddania im czci przez ucałowanie. Poświęcone róże zostawiamy przed ołtarzem, a z nich powstaje Rembieszycka herbatka św. Rity z Cascia, którą czciciele mogą zabrać ze sobą do domu lub/i obdarować tych, którzy są po ludzku w sytuacji trudnej.

Pełni ufności w Boże Miłosierdzie dziękujemy Bogu za obecność pośród nas świętej Rity, która stała się cenną perłą rembieszyckiej parafii.

Św. Rito Wierna Orędowniczko we wszystkich potrzebach – módl się za nami