Parafia Rembieszyce

Oktawa Bożego Ciała – poświęcenie ziół

Home »  Wydarzenia »  Oktawa Bożego Ciała – poświęcenie ziół

Oktawa Bożego Ciała – poświęcenie ziół

On czerwiec 23, 2022, Posted by , In Wydarzenia, By , , With No Comments
23 czerwca 2022 roku w Polsce są jeszcze parafie kultywujące zwyczaj zanoszenia wianków do kościoła i poświęcenia ich w oktawę Bożego Ciała. Woń ziół uważana była od wieków bowiem za symbol cnoty, a Kościół w modlitwie, którą odmawiał kapłan przy ceremonii poświęcenia wianków, prosił Boga, aby przyjął do wiecznej szczęśliwości wonne cnoty tych, którzy składali Bogu na ołtarzu wieńce i pęki pachnącego ziela.

Dziękujemy dobremu Bogu za to, że został z nami pod postacią Eucharystii i swoimi dobrymi uczynkami i modlitwą chcemy Mu to wynagrodzić. A w naszej parafii Oktawa Bożego Ciała z procesją rozpocznie się o godz. 19:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *