Parafia Rembieszyce

Boże Ciało 2023

Home »  Wydarzenia »  Boże Ciało 2023

Boże Ciało 2023

On czerwiec 8, 2023, Posted by , In Wydarzenia, With No Comments

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

„Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła”. Tymi słowami rozpoczyna się Encyklika o Kościele Eucharystycznym autorstwa papieża Jana Pawła II. „Ofiara eucharystyczna jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. W Najświętszej Eucharystii zawiera się bowiem całe dobro duchowe Kościoła, to znaczy sam Chrystus (…)”.

BĄDŹ UWIELBIONY PANIE JEZU W KAŻDEJ HOSTII ŚWIĘTEJ Z TWOJĄ ŚWIĘTĄ WOLĄ. Ty jesteś Chlebem Życia. 

„Ciebie Boga wysławiamy

Tobie Panu wieczna chwała

Ciebie Ojca niebios bramy

Ciebie wielbi ziemia cała…”

Dziękujemy za udział w Eucharystii i uroczystej procesji po mszy świętej o godz. 12:00. Chwała Panu i wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tak pięknego wyznania wiary w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Fot. I.P, K.Ł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *