Parafia Rembieszyce

Oktawa Bożego Ciała

Home »  Wydarzenia »  Oktawa Bożego Ciała

Oktawa Bożego Ciała

On czerwiec 15, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Oktawa Bożego Ciała – w naszej parafii msza święta w czwartek 15 czerwca z procesją eucharystyczną o godz. 17:00.

W Polsce pierwsze procesje Bożego Ciała miały miejsce w XIV wieku. Od tamtego czasu cel jest jeden – by wspólnie wyznać i umocnić naszą wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Od dawna jest znany też zwyczaj, że do kościoła na czas Oktawy Bożego Ciała przynoszono wianki z ziół i ziemię z pól. Po zakończonej oktawie brano ziemię i kładziono na polach prosząc Boga o dobre plony a wianki wieszano na ścianach domostw.

Bóg ukryty w Najświętszym Sakramencie „zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się Jego dzieciom powodzi”. Wyjdźmy Mu na spotkanie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *