Parafia Rembieszyce

Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Home »  Wydarzenia »  Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Rocznica poświęcenia kościoła własnego

On październik 29, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Dzisiaj wspominamy rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego, którego data poświęcenia nie jest znana. Jest to dobra okazja ku temu, by w świetle zbliżających się listopadowych dni, spróbować wspomnieć czas jego budowania, trud i zaangażowanie ludzi, którzy podjęli się kiedyś tego dzieła, a także ich wiarę, poświęcenie i zdeterminowanie, by właśnie na tym miejscu powstała ta świątynia, w której my dzisiaj możemy się modlić, sprawować i przyjmować sakramenty, w każdą niedzielę uczestniczyć w Eucharystii.

Czy dziś odpowiednio to doceniamy i czy staramy się rozwijać to dziedzictwo wiary, które przekazali nam ci, którzy żyli tutaj przed nami? 

Od troski o kościół parafialny, możemy przejść do świątyni duchowej, gdzie skarb wiary jest przechowywany. Niech troska o piękno tego kościoła widzialnego w naszej parafii, przekłada się jeszcze bardziej na troskę o wnętrze świątyni naszej duszy.

Fot. T. Chrostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *