Parafia Rembieszyce

Rejonowe spotkanie Rycerze Kolumba diecezji kieleckiej

Home »  Non classé »  Rejonowe spotkanie Rycerze Kolumba diecezji kieleckiej

Rejonowe spotkanie Rycerze Kolumba diecezji kieleckiej

On listopad 4, 2023, Posted by , In Non classé, With No Comments

4 listopada 2023 r. miało miejsce spotkanie rejonowe Rycerzy Kolumba, które rozpoczęła konferencja księdza kapelana Zbigniewa Bienia. W czasie konferencji Ksiądz przypomniał, o tym, że wiara bez uczynków jest martwa, ale by wierzyć, mężczyzna jako uczeń i naśladowca Chrystusa musi Go coraz lepiej poznawać.

„Żeby zachwycić się Panem Jezusem to trzeba dać sobie czas żeby Go poznać. I pierwszym miejscem na Jego poznanie jest dom rodzinny. Potem przychodzi katecheza, własną refleksja, wlasna modlitwa, rekolekcje. I całe życie poznajemy i doświadczamy Jezusa. (…)

Lektura Pisma Świętego to bardzo ważny element naszego życia, bo z niej możemy dowiedzieć się jak żyć, jak postępować. Św. Hieronim mówił „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Jezusa Chrystusa”. Jeśli chce się z Chrystusa uczynić drogę swojego życia, to trzeba do niego przylgnąć.

Życie sakramentalne jest bardzo ważne i jako Rycerze Kolumba musimy o tym pamiętać. Bo spowiedź to nie jest tylko krytykowanie siebie, ale możliwość naprawienia pewnych sytuacji, bo przez spowiedź Jezus daje nam kolejne szanse. Rycerz Kolumba to człowiek, który od siebie wymaga. I w naszym sposobie życia ma być widoczny Chrystus. (…)

Będąc Rycerzami mamy pociągać innych do Chrystusa. A jeżeli to nam się nie udaje, to aby chociaż nie odciągać nikogo od Boga. Zmiana świata zaczyna się od zmiany samego siebie. Jeśli w ciągu dnia rozmyślamy o Bogu, to odnosi się wrażenie że z Nim rozmawiamy, że staje się On dla nas kimś ważnym. A to daje nam nakaz przyciągania innych do Boga.

Nie możemy się bać mówić o swoich doświadczeniach wiary i jak my przeżywamy swoją wiarę. Bo dzieląc się z innymi moim doświadczeniem Boga ewangelizujemy i przyprowadzamy ich do Boga. Wtedy moja droga, którą jest Chrystus staje się drogą drugiego człowieka”.

Po konferencji była możliwość skorzystania ze spowiedzi, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W czasie odmawianej wspólnie Koronki do Bożego Miłosierdzia miały miejsce rozważania z dzienniczka św. Siostry Faustyny (delegat rejonowy – Robert Wolski) o cierpieniach duszy i ciała, o duszach czyśćcowych.

Następnie miała miejsce msza sw. z homilią ks. Zbigniewa o przeżywaniu Komunii Świętej w oparciu o dzienniczek siostry Faustyny Kowalskiej. Po mszy świętej uroczyście została poświęcona kapliczka ku czci bł. Michaela McGivney’a, wykonana przez Rycerzy Kolumba rembieszyckiej Rady.

Po części dla ducha, miała miejsce integracja wspólnot rycerskich i poczęstunek na salce parafialnej.

Niech Bóg będzie uwielbiony za ten czas, który prowadził do osobistej i wspólnotowej refleksji nad życiem z Jezusem, który jest drogą .

Vivat Jezus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *