Parafia Rembieszyce

Przedstawienie o świętej z Cascii

Home »  Wydarzenia »  Przedstawienie o świętej z Cascii

Przedstawienie o świętej z Cascii

On maj 23, 2023, Posted by , In Wydarzenia, By , With No Comments

Umbria jako klejnot tkwi w sercu Włoch. To właśnie w tej krainie w XIV wieku przyszła na świat Margherita (Rita) Lotti, która do dziś jest jedną z najbardziej znanych i czczonych świętych Kościoła. Krąg Biblijny im. Św. Jana Pawła II w Rembieszycach  przedstawił dziś w czasie nabożeństwa historię Świętej Rity od Jej narodzin aż do życia w niebie, gdzie oręduje za nami na naszej drodze do świętości. 

Życie Świętej Rity wbrew pozorom nie było usłane różami, ale cierniami z korony cierniowej Chrystusa Ukrzyżowanego na jakiego od wczesnego dzieciństwa się wpatrywała i z jakim swój krzyż przez całe życie niosła. Módlmy się za jej wstawiennictwem do dobrego Boga o dar przylgnięcia do Niego tak, by z Jego Miłości tą Miłość dzielić między rodzinę i wszystkich, których spotykamy na swojej drodze. 

Kręgowi Biblijnemu i wszystkim czcicielom św. Rity obecnym na Eucharystii wielkie Bóg zapłać!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *